filmy

Hannibal Zrození

20. června 2010 v 10:25 | Muffin
zrození
Název: Hannibal - zrození
Obsazení: Gaspard Ulliel, Marek Vašut, Václav Chalupa... Koukala jsem, kolik českých lídí hrálo v tomhel francouzském filmu
Žánr: Drama, horor
Moje hodnocení: Nemám slov. Na to ani % nestačí

Každej určitě zná příběh kanibala Dr. Hannibala Lectra. Tenhle film byl zfilmovaný v roku 2007, o dost pozdějí než Mlčení jehňátek.
Když jsem to dokoukala, málem jsem se po... protože hlavní roli, tj. Dr. Hannibal, hrál Gaspard se svou doknalou jizvou na tváři. Myslím, že on je přesně ten, který ho měl hrát, protože je ho zlé oči a samolibí úsměv sedí.
Zaujal mě nejen Gaspard, ale i příběh. Ten, kdo vymyslel literární a už i filmovou postavu Dr. Lectra, měl krásne promyšlený, jak to vlastně začalo a jeho úchylka chutného jídla a lidského masa.
Všechno začalo druhou světovou válkou, v Rakousku. Malý Hannibal, který se staral o svou malou sestřičku Mishu. Jejich rodiče zemřeli před jejich očima.

Všechno bylo v pořádku do doby, než do jejich malého domku vtrhla parta ozbrojených chlápků. Myslím, že to byli Němci. Osídlili ten domek, aby měli kde bydlet a Hannibala i jeho sestřiku připoutali a dál se o ně nestarali. Jelikož byla velká zima a oni neměli nic k jídlu tak...
Ne, nebudu vám to říkat. Jen pomyšlení na to a zvedá se mi žaludek. Je to vážně nechutný. Na druhou stranu... Chápu je, když má člověk takový hlad, že to válcuje mezi smrtí, udělá cokoliv jen aby přežil, protože už od přírody jsme sobečtí.
Hannibal přežije  a vyrustá v syrotčinci, který vybudovali v jeho domě, v sídle Lectrů, kde vyrůstal. Nemluví. Od té doby, co se to událo, neřekl jediné slovo, jen ze span křičel jméno své sestry.
Nakonec utelk a vydal se ke své tetě. Oba se pak odstěhovali do Paříže, kde se Hannibal přihlásil na medicínu. Pracovat s lidmi a hlavně s mrtvolami ho bavilo. Postupně v něm rostla pobouřenost a vášeň v zabíjení lidí. Nejrdřív zabije jednoho z chlapů, kteří... Snědli jeho malou sestru. Sní kus jeho tváře a už se to s ním veze. Postupně zabije všechny, co se na tom podíleli.
Je to sice občas nechutný, ale roztomilá tvář Gasparda všechno vyhladila :P
Ale kouknete se sami, když vám to tady povím, vy se už nekouknete a nebudete vědět o co dokonalýho jste přišli :)

Amélie z Montmartru

19. června 2010 v 10:24 | Muffin
Amélie
Název: Amélie z Montmartru
Filmové obsazení: Audrey Tautou [Coco Channel, Příliš dlouhé zásnuby] hraje Amélii. A další, jako nejznámější, kterého jste mohli vidět v Asterix a Obelix mise Kleopatra: Jamel Debbouze
Žánr: Romantické drama plné komedie
Moje poznámka: Je to Francouzský a velmi krásný film
Moje hodnocení: 100% ze 100%

Myslela jsem si, bůhví jak ten film nebude hloupý a nudný. Popravdě jsem si ho stáhla nejdřív jen kvůli mé oblíbené herečce Audrey Tautou, na kterou jsem narazila ve filmu Příliš dlouhé zásnuby.
Už od začátku je film velice poutavý, protože začíná neobvykle.
Je to snad jediný film, na který jsem koukala od začátku bez konce. Ani na záchod jsem si nedošla, jak moc jsem byla zvědavá, jak to zkončí! :D
Amélie je obyčejně neobyčejná dívka, která je velmi všímavá. Když byla malá, nedostávala se jí pravá rodičovská láska. Otec byl doktor a matka, která umřela zvlíštní smrtí, byla učitelka.
Po odchodu z domu si našla byt v malém paneláčku a pracovala jako číšnice. Jednou našla náhodou starou krabičku malého kluka, ve který byl poklad. Nevěděla, že tohle jí změní její život, ale rozhodla se, že tu krabičku vrátí pravému majiteli, který jí jistě postrádá.
Poté se Amélie rozhodne, že bude pomáhat lidem. Je zvláštní, kolik toho pro lidi udělá už jen tím, že se usměje.

Coco Chanel

13. června 2010 v 9:53 | Muffin
Coco
Název: Coco Chanel [koko šanel]
Žánr: Dokumentární film o Coco Chanel
Obsazení: Audrey Tautou (:D nesmějte se, já tu herečku mám vážně ráda)
Moje hodnocení: 90% ze 100%

K tomuhle filmu jsem přišla stejně jako k filmu Amélie z Montmartru. Díky Audrey :)
Příběh znázorňuje život Gabriel Chanel.
Malá Gabriela se svou sestrou vyrustá v sirotčinci a později, jako plnoletá, pracuje v baru, kde obě zpívají písničku Coco, po které taky zdědila přezdívku. Jinak už jí snad nikdo neřekl. Její sestra se chce vdávat a ve zpívání nechává Coco samotnou. Ale Coco má sen, chce být slavná, chce být herečka a uplatnit se nějak v Paříži. Nikdo nevěřil, že se jí to povede.
Šla si tvrdě za svým. Jako švadlená si přivydělávala a jedné slavné divadelní herečce šila klobouky. Později, kdy si myslí, že je všeho konec, si v Paříži otevře svou kloboukárnu, se kterou sbalí velký úspěch. Po autonehodě, jejího milnce, vymyslí svou kolekci dámských šatů.
Tent příběh je pravdivý.
Udivuje mě, jak se Coco, normální holka, vyšplhala tak vysoko. Ona je ta Chanel, po které se jmenuje slavná a všudeznámá značka.
Tenhle film doporučuju všem. I těm, co tyhle filmy nemají rádi :D

Ženy v pokušení

7. června 2010 v 17:40 | Muffin
ženy
Název: Ženy v pokušení
Moje hodnocení: 98%
Žánr: Komedie, romantický
Nejznámější herci: Vojta Dyk, Jirka Macháček, Veronika Kubárová, Eliška Blazerová, Lenka Vlasáková

Vždycky se mi líbily české filmy. Ať už šlo o komedie typu Vesničko má středosková, Marečku, podejdte mi pero, Jedna ruka netleská, Bobule a 2 Bobule, nebo dramata jako Venkovský učitel, Návrat idiota.
Řekla bych, že by se naše české filmy mohli řadit hned vedle nějakých Amerických z Holywoodu. A možná i mezi ty nejlepší umístěné na první příčce. A proč si to myslím? Naše filmy mají vtip a myslím, že snad každému se zalíbí. Jsou jednoduché a i malé dítě je dokáže pochopit. Drama jako takové je vážně drama, které bylo jako před tím. Možná nejsme dobrý v hororech, ale za to naše komedie stojí za to.

O čem film vlastně je?
Děj začiná jako drama avšak v humorné scéně, kdy manželka podnikatele chce se svou dcerou překvapit svého manžela, protože má narozeniny. Doslova ho překvapí v jeho kanceláři, kde se miluje se svou sekretářkou.
Všichni asi tuší, co pak následuje. Dlouhý rozchod, ze kterého se matka nemůže dlouho vzpamatovat.
Je to vlastně příběh o třech ženách. O babičce, kterou velmi zajímají muži a také si vede deníky se všemi chlapy, který měla. Nakonec vydá o těch všech knížku. O matce, manželské poradkyni, která žije usedlím životem. Teď už rozvedená, ale ona si svou lásku najde. I když to nebude nejlehčí. A o dceři, mladé Lauře, která ráda pomáha chudým lidem, zvířatům a přírodě. Všechny jejich životy jsou nějak zamotané. Nakonec ne všechno dopadne dobře.
Doporučuju všem :)

Nightwork - Slunce v duši
[Písnička k filmu]


Ženy v pokušení - Trailer

Příliš dlouhé zásnuby

5. května 2010 v 12:49 | Muffin
Gaspard
Tenhle film je natočený jakoby z druhé světové. Jedná se o příběh mladé Matyldy, které její přítel Manek šel do války. Když jí jednou přišlo oznámení, že Manek, její snoubenec, je mrtví. Nevěřila. Začala pátrat po tom, zda je na živu. Některé důkazy ukzaovali, že Manek žije, jiné zas k tomu, že umřel. Postupně se tak dozvídá příběhy různých chlápků, kteří s Manekem byli v četě.
No a jak to všechno dopadne vám říkat nebudu :P
Strašně jsem si ten film oblíbila a dokázala bych na něj koukat pořád. Nejen kvůli hlavní postavě Gasparda Ulliela (obrázek), kterého mimochodem miluju (^^) a kterého jste mohl vidět i ve filmu Hannibal jako doktora Lectra. Ten děj je velmi napínavý a mě u toho sem tam i ukápla slzička :P. Určitě vám doporučuju, aby jste se na ten film koukli, protože to za to vážně stojí :)
 
 

Reklama