Hannibal Zrození

20. června 2010 v 10:25 | Muffin |  filmy
zrození
Název: Hannibal - zrození
Obsazení: Gaspard Ulliel, Marek Vašut, Václav Chalupa... Koukala jsem, kolik českých lídí hrálo v tomhel francouzském filmu
Žánr: Drama, horor
Moje hodnocení: Nemám slov. Na to ani % nestačí

Každej určitě zná příběh kanibala Dr. Hannibala Lectra. Tenhle film byl zfilmovaný v roku 2007, o dost pozdějí než Mlčení jehňátek.
Když jsem to dokoukala, málem jsem se po... protože hlavní roli, tj. Dr. Hannibal, hrál Gaspard se svou doknalou jizvou na tváři. Myslím, že on je přesně ten, který ho měl hrát, protože je ho zlé oči a samolibí úsměv sedí.
Zaujal mě nejen Gaspard, ale i příběh. Ten, kdo vymyslel literární a už i filmovou postavu Dr. Lectra, měl krásne promyšlený, jak to vlastně začalo a jeho úchylka chutného jídla a lidského masa.
Všechno začalo druhou světovou válkou, v Rakousku. Malý Hannibal, který se staral o svou malou sestřičku Mishu. Jejich rodiče zemřeli před jejich očima.

Všechno bylo v pořádku do doby, než do jejich malého domku vtrhla parta ozbrojených chlápků. Myslím, že to byli Němci. Osídlili ten domek, aby měli kde bydlet a Hannibala i jeho sestřiku připoutali a dál se o ně nestarali. Jelikož byla velká zima a oni neměli nic k jídlu tak...
Ne, nebudu vám to říkat. Jen pomyšlení na to a zvedá se mi žaludek. Je to vážně nechutný. Na druhou stranu... Chápu je, když má člověk takový hlad, že to válcuje mezi smrtí, udělá cokoliv jen aby přežil, protože už od přírody jsme sobečtí.
Hannibal přežije  a vyrustá v syrotčinci, který vybudovali v jeho domě, v sídle Lectrů, kde vyrůstal. Nemluví. Od té doby, co se to událo, neřekl jediné slovo, jen ze span křičel jméno své sestry.
Nakonec utelk a vydal se ke své tetě. Oba se pak odstěhovali do Paříže, kde se Hannibal přihlásil na medicínu. Pracovat s lidmi a hlavně s mrtvolami ho bavilo. Postupně v něm rostla pobouřenost a vášeň v zabíjení lidí. Nejrdřív zabije jednoho z chlapů, kteří... Snědli jeho malou sestru. Sní kus jeho tváře a už se to s ním veze. Postupně zabije všechny, co se na tom podíleli.
Je to sice občas nechutný, ale roztomilá tvář Gasparda všechno vyhladila :P
Ale kouknete se sami, když vám to tady povím, vy se už nekouknete a nebudete vědět o co dokonalýho jste přišli :)
 


Komentáře

1 -K- -K- | Web | 20. června 2010 v 16:54 | Reagovat

Jj to jsem taky viděla...;)

2 tsitsuskha tsitsuskha | Web | 24. června 2010 v 19:59 | Reagovat

ja to ani vidieť nechcem. napriek hre na tvrďasku mám poriadne slabý žalúdok... už len tvoj popis mi stačil.

3 Aníís Aníís | Web | 11. září 2010 v 9:44 | Reagovat

To zní dobře :).. i když už ted mi z toho jde mráz po zádech.
Je to fakt.. lidi jsou sobečtí.. :/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama