Facebook a jiný blbosti

12. května 2010 v 15:42 | Muffin |  deník
květen
V posledních dnech, možná se mi to jen zdá, mi nic nevychází. Ať už jde o známky, kámoše, rodinu...
Ve škole se jaksi přitvrďuje a nikoho nezajímá, že vlastně deváťákům na známkách moc nezáleží. No co, jsou tam posledním rokem, tak proč jim trochu nepodpálit, že? Nikdy toho po nás nechtěli víc.
Ono už to vlastně tak nějak začalo na záčátku roku, kdy jsme si měli vybrat mezi seminářem a cvičením. Byl seminář/cvičení z matiky a z češtiny. Seminář byl charakterizován jako: Hloubš probíranější látka. Nejsem blázen abych se hrnula do matiky, která mi nejde. Takže je jasné, že jsem si vybrala z matiky cvičení a z češtiny seminář. To jsem nevěděla do čeho se řítím. Z češtiny mám pořád stejnou známku, jen mi to dá víc práce si to vybojovat. V pololetí jsem chtěla přestoupit na cvičení, že si tohle pololetí dám pohov. Houby. Moje milá třídní učitelka mi to zakázala. Řekla, že když chci psát povídky, musím něco o češtině vědět. A proto mi to nedovolí. Díky moc! Tyhle semináře jsou na hov. Tohle na naší škole zavedli na začátku tohoto roku, jako zkoušku. Vůbec jim nedošlo, že hodně lidem tím pokazej známky. Neřeší to. Chceš se dostat na tuhle školu? Makej.
Další blbou novinkou jsou absolventské práce, které žák dělá celý druhý pololetí na dané téma. Vybrala jsem si téma z českýho jazyku. Nejoblíbenější spisovatel. Je jasné, že twilight maniak si vybere Stephenii Meyerovou. Psát o ní a hledat informace o jejím životě mě baví. Dokonce i rozebrat její dílo dopodrobna. Jenže když to musíte odevzdat do daného datumu, váš konzultant/učitel vám tam pořád něco škrtá a navíc na to nemáte tolik času, protože ostatní učitelé na to neberou vůbec žádný ohled, jde to ztuha.
Další bod mé neshody je máma. Pořád se jen hádáme kvůli tomu, že potřebuju dioptrické brýle. Už před dvouma rokama jsem jí říkala, že z druhý lavice vidím na tabuli hodně rozmazaně. Nevnímala to. Když jsem šla na patnáctiletku, doktorka mě seřvala, jak je možné, že ještě nemám brýle?! Máma mi jednoduše odpověděla: Tak si k tý doktorce zajeď. Dobře no. Sehnala jsem si doktorku, ke které bych mohla jít, našla si autobusy, dojela si tam, vyšla jsem s papírkem, na kterém byli napsané dioptrie. Wow. Skvělý. Divím se, že vůbec vidím na monitor, který je vzdálený od mého obličeje nejmíň 15 cm. Máma mi konečně věřila, že brýle potřebuju. Problém je, že si nedokáže najít čas aby semnou sjela do nějaký optiky. Jasně, proč si tam nezajedu sama? Ať mi dá peníze, nejmíň pět tisíc abych se domů zase nevracel s prázdnou, co kdyby stáli víc než bych u sebe měla. Ona chce jet semnou. Už jsou to dva měsíce, co jsem tam byla a brýle pořád nemám. Jako, možná je to kravina, že jsem naštvaná a pořád se kvůli tomu hádáme, ale ono není moc dobrý že když sedíte v první lavici, mouříte oči tak abyste si opsali zápis. Tady, na základce je to ještě dobrý, moje kámoška mi obětavě zápis dává opsat ale co střední?
Druhý bod našich občasných hádek jsou šaty na řetízkování. Nemám nic slušného na sebe. Chtěla jsem nějaký šaty abych si je na sebe mohla vzít třeba na první den ve škole nebo tak. Ne. Je to zbytečnost. Kup si to ze svých. Dostávám vysoký kapesný, na to já si nestěžuju, jen... Cesta do Prahy a zpátky mi stojí stovku. To už mi zbývají čtyři stovky. Hezký šaty, nebo aspoň nějaké, které by se dali nosit i normálně, stojí kolem 600. Plus boty. V converskách bych šla fakt ráda ale... Nakonec babička řekla, že semnou pojede a šaty koupí.
Facebook. Slavný a všude známí. Taky mě pěkně štve, Nejradši bych si ho zrušila jen z důvodu, že ho mají všichni. O víkendu jsem potkala jednoho hodného kluka. Možná jsou naděje, možná ne. 'Vypátrala' jsem ho a přidala si ho do přátel. Už jen stačilo čekat na potvrzení. Chtěla jsem se kouknout na jeho profil, co se děje, že si mě ještě nepřidal. Nahoře se mi ukázalo: Přidat mezi přátele. Cože? Vždyť jsem si ho přidávala! Snažila jsem se uklidnit tím, že jsem jen omylem klikna na zrušit místo na odeslat požadavek. Vím, že kdyby mě ignoroval, ukázalo by se mi to. Jenže mě se to neukázalo a tak jsem počítala s tím, že to byla moje chyba. Přidala jsem si ho a dneska ráno jsem se šla kouknout abych se přesvědčila, že požadavek je opravdu odeslán. Nebyl. Zase se to neodeslalo! Potřetí už to tam posílat nebudu! Co když mě vážně ignoruje? Nebo to jen blbne facebook? Nevím. Nevím. Nevím. Ale štve mě to.
 


Komentáře

1 MisTi MisTi | Web | 13. května 2010 v 16:47 | Reagovat

Brýle... Nosím čočky, mám je už rok, brýle nosím zhruba čtyři roky... Nenáviděla jsem ten pocit, když nemůžu přečíst nic z tabule, takže tě plně chápu... Naštěstí to bylo na základce, na gymplu by to byl průšvih jak Brno. A Facebook... Nenávidím ho, je to hrozná ztráta času, ale když jsou tam všichni... Ach jo. Do školy držím palce. :)

2 Jesus Girl Jesus Girl | Web | 16. května 2010 v 21:06 | Reagovat

Facebook je svině, to je fakt. Maj ho všichni...:-|

3 loveDiana loveDiana | Web | 6. června 2010 v 17:09 | Reagovat

Mamka říká,že facebook je...=(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama