Budoucnoust

24. dubna 2010 v 10:00 | Muffin |  deník
jej
Víkend. Ani nevíte jak tohle slovo miluju. I když vím, že nic zajímavého dělat nebudu, pokaždé se na něj těším, protože vím, že nemusím jít do školy.
Jsem deváťačka. Takže vítě, na co asi momentálně každý den čekám. Jestli mi už náhodou nepřišlo přijetí na školu.
Čtvrtek, pátek jsem byla doma. Takže jsem sebou cukla pokaždé, když zazvonil zvonek. A když už konečně přišla pošťačka a nic nenesla, málem jsem jí seřvala, i když vím, že ona za to nemohla. V pátek mě máma probudila kolem jedenácté. Neochotně jsem vstala a když mi řekla, ať si vezmu i občanku, hned jsem byla probuzená, a běžela jsem. První přijetí na školu, na kterou chci jít. Wow, nečekala jsem to. Dobře, tak teď kecám. Vím to už od začítku dubna, že mě na tuto školu přijali, koukala jsem se na internet. Ale mámě jsem to neříkala, chtěla jsem aby se radovala, protože též chce abych na tuhle školu šla. Menčí (hodně velká) nevýhoda této školy je, že se musí platit školné. Není to soukromá, nikdy bych asi na soukromou nešla, ale musí se platit, protože ta škola je v podnájmu na základní škole. Ta škola se jmenuje Škola pro nakladatele a knihkupce. Moc se tam neučí matiku, chemie a fyzika tam vůbec nejsou, prostě škola jako stvořená pro mě. Vyučuje se tam hlavně dějepis, čeština a filozofie. Hlavní předměty, který mě asi (nejspíš) budou bavit nejvíc. Jen mi je blbé aby máma za mě platila každý měsíc 2 000 + cesta do školy, peníze na učebnice atd. Někdo si říká, že to není zas tak strašný, máte pravdu, není to tak strašný, když oba vaše rodiče chodí do práce, kde jakštakš dostávají na to, aby měli co pro děti a ještě si jednou za rok jedou k moři, nebo na hory. Moje máma je na mateřský a je s mým otcem rozvedená. Momentálně můj otec moc alimenty neplatí, je taky v nějaký krizi. Ale slíbil, že platit na školu bude. Jsem zvědavá. Potřebovala bych nějakou jistotu, že bude platit celý čtyři roky, co na škole budu, abych v půlce duháku třeba nemusela řestoupt na jinou školu. To by byl asi horor.
No a zbylí dvě přihlášky jsou mi tak nějak ukradený... I když být kadeřnice je taky hezký, myslím, že by mě to bavilo. Ovšem nakladatel, nebo kihkupec... Wow.
rovna z pátka na čtvrtek, když jsem ležela a nemohla usnout jsem přemýšlela jaký je můj sen, moje budoucnoust. Ještě před pár týdny jsem viděla sebe, jak mám nějaké malé knihkupectví, v Praze. Nemám se dobře, ani špatně, vydělávám dost peněz abych utáhla svůj byt a ještě aby mi knihkupectví nezkrachovalo. To byl můj sen. A když se teď kouknu dopředu, vlastně nic nevidím. Já ani nevidím tyhle prázdniny. Asi protože jsou ještě v nedohlednu, ale tak nějak pokaždý víte, kde asi budete a s kým budete. Já mám jen výhled na jezero, které máme ve městě, simbolické zančení prázdnin. Voda, slunce, smích. Bez toho smíchu, samořejmě. Měla jsem v plánu pár dní být se sestřenkou, jako každý rok, a pak nějaká brigáda. Nevidím ani pár dní s D. ani brigádu. Jsem k smíchu, já vím. Ale co nadělám. Třeba se všechno pak objeví a já se eště budu divit. Budu se buď smát, nebo brečet, v každém připadě, nevím co by to mohlo být.
 


Komentáře

1 baruuuska baruuuska | Web | 24. dubna 2010 v 12:18 | Reagovat

Wow.. o takové škole jsem nikdy neslyšela O_o Já bych toho chtěla dělat po střední tolik, že nevím, jestli budu schopná si vybrat definitivní obor a vzdát se některého z mých snů. Budoucnost, to je tak široký pojem, až se mi z toho točí hlava. Doufám, že se ti tvoje sny splní a budeš mít to svoje knihkupectví :)

2 MisTi MisTi | Web | 25. dubna 2010 v 8:46 | Reagovat

Jsem na osmiletém gymplu, takže jsem ráda, že tohle příští rok nebudu muset řešit... Ale je dobře, že jsi se dostala na školu, na kterou chceš. :) A peníze... Peníze budou a my nebudem. Já vím, peníze jsou nejdůležitější, ale myslím, že se to vyřeší. :) Prázdniny zatím taky neřeším, asi budu sedět doma a... Nic nedělat. Doufám, že se ti na té škole bude líbit, zní to moc pěkně. :)

3 Jesus Girl Jesus Girl | Web | 27. dubna 2010 v 18:53 | Reagovat

Ty jo! Tak to ti gratuluju k té škole ;]. Škola pro Knihkuce... Hmm. Ta by byla taky jak stvořená pro mě!:D:]]

4 Zvejkaczqa* Zvejkaczqa* | Web | 28. dubna 2010 v 19:28 | Reagovat

Áno áno, ta exkurze byla fakt zajímavá;) Taková příležitost se prostě jen tak denně nenachází, jít se podívat k soudu na exkurzi;Dheh;D. Na jaký jsem škole? Gymplll;)
Wáu, originální škola, o té slyším poprvý;) tak to gratuluju k přijetí, a určitě to nějak z toho octe vydoluj ty peníze;););)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama